Wydarzenia

Wykład wprowadzający do cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” / PJM na zamówienie .

Data publikacji: 23-09-2022

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wykład otwarty, który będzie wstępem do cyklu seminariów „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana".

Podczas wykładu inauguracyjnego spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: czym są studia, a także czym różnią się od innych badań nad niepełnosprawnością prowadzonych w Polsce i za granicą. Zastanowimy się, czy studia o niepełnosprawności mogą być formą emancypacji osób z różnymi potrzebami.

Osoby prowadzące:
Natalia Pamuła: badaczka i sojuszniczka osób z niepełnosprawnościami, pracowniczka Ośrodka Studiów Amerykańskich na UW, absolwentka SUNY Buffalo (USA). Specjalizuje się w kulturoznawczych studiach o niepełnosprawności. 

Magda Szarota: badaczka studiów o niepełnosprawności, aktywistka na rzecz praw człowieka i fotografka. Współzałożycielka pierwszego w Polsce stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami (2004 r.).

KIEDY? 28 września (środa), godz. 18:00
GDZIE? Wydarzenie online, na platformie ZOOM.

DOSTĘPNOŚĆ:
Możliwość skorzystania z PJM, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Więcej informacji na stronie. Wstęp wolny.
Źródło grafiki: materiał organizatora

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.