Wystawa „Ciało_archiwum: rozgrzewka” z tyflografikami .
Data publikacji: 24-01-2022
Fundacja Wielozmysły rozpoczęła współpracę z Fundacją Archeologia Fotografii nad "Dotykowym archiwum". Już w 26 stycznia o 17:30 będzie okazja do zapoznania się z pierwszymi efektami tej współpracy! Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe oprowadzanie.
"Ciało_archiwum: rozgrzewka" to wystawa, która prezentuje fotografie autorów i autorek związanych z Fundacją Archeologia Fotografii. W obszernych archiwach Fundacji zgromadzonych jest wiele obrazów ciała. Ciała ukazywanego na różne sposoby i w różnych kontekstach. Na podstawie tych obrazów powstała wystawa, która jest rodzajem mapy myśli - zbioru pytań.
Wśród zaprezentowanych fotografii znalazły się także współczesne realizacje. Są to dotykowe obiekty. Tyflografiki powstały z myślą o udostępnieniu fotografii osobom z niepełnosprawnością wzroku. Zostały stworzone przez Julię Basistę i Oliwę Laskowską.
Co ciekawe, fotografie do których zostały zaprezentowane tyflografiki nie są pokazywane na wystawie. Zachęcają do poznawania ich za pomocą zmysłu dotyku.
Termin: 26.01.2022 r. godz. 17.30 Miejsce: Fundacja “Archeologia Fotografii”, Dojazd: Przystanek Wola Ratusz (350 m) Tramwaj: 13 20 23 26 28 Autobus: 157 190 520
Więcej inforamcji: prosimy o kontakt: tel. 697 728 691 e-mail: info@wielozmysly.org
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.