Wydarzenia

Żydowskie ABC | Żydzi rządzą światem / PJM .

Data publikacji: 19-09-2022

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na spotkanie Piotra Kowalika z Konstantym Gebertem - polskim psychologiem, dziennikarzem i tłumaczem żydowskiego pochodzenia, wieloletnim publicystą "Gazety Wyborczej".

Przekonanie, że "Żydzi rządzą światem" jest nadal obecne w debacie publicznej. Przypisywana Żydom globalna supremacja w polityce czy ekonomii lub ich rzekomy potajemny wpływ na bieg wydarzeń stały się przedmiotem wielu teorii spiskowych. 

Podczas spotkania porozmawiamy o wzajemnych relacjach Żydów i władzy w ostatnich dwóch tysiącach lat Wielkiej Diaspory oraz o jej konsekwencjach, takich jak wielka historia Żydów na ziemiach polskich czy utworzenie państwa Izrael.

KIEDY? 22 września (czwartek), godz. 18:00
GDZIE? Wydarzenie online, dostępne na stronie.

DOSTĘPNOŚĆ:
Wydarzenie tłumaczone na PJM.

Wstęp wolny, więcej informacji na stronie.

Data wydarzenia

początek wydarzenia22-09-2022 18:00 koniec wydarzenia22-09-2022 19:00

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Organizatorzy

Muzeum Polin

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.