Partnerzy

Logo - Fundacja Katarynka Logo - Fundacja Katarynka

Fundacja Katarynka

To jedna z największych i najprężniej działających organizacji na rzecz udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Katarynka jest twórcą pierwszego w Polsce portalu z filmami z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących Adapter.pl. Katarynka organizuje cykliczne pokazy filmowe bez barier w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz spacery po mieście z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Co więcej, prowadzi działalność ekspercką, i szkoląc instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne.

Logo - małopolski instytut kultury Logo - małopolski instytut kultury

Małopolski Insytut Kultury

Małopolski Instytut Kultury promuje i twórczo wykorzystuje zasoby kulturowe Małopolski, dając mieszkańcom regionu możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze. MIK prowadzi innowacyjny w skali kraju projekt “Kultura wrażliwa”, który promuje dostępność dla osób z różnymi potrzebami i niepełnosprawnościami w instytucjach kultury poprzez wsparcie szkoleniowe i eksperckie oraz promocyjne. Instytut organizuje liczne wydarzenia promujące kulturę regionu, zachęcając do poznawania jej bogactwa i różnorodności. To lider w edukacji dotyczącej dziedzictwa kulturowego Małopolski, w tym dziedzictwa mniejszości narodowych i etnicznych.

 

Accens

Accens to zespół złożony z ekspertów IT i osób z niepełnosprawnościami, które wspólnie tworzą dostępne strony internetowe i aplikacje mobilne, dostarczają usługi testowania i audytu dostępności oraz organizują szkolenia i warsztaty. Z usług firmy korzystają instytucje kulturalne, NGO, firmy IT, banki, sklepy internetowe i urzędy. Współpracowaliśmy z Accens i planujemy wspólnie dbać o dostępność cyfrową naszych projektów w przyszłości.

© Udostępnij się. All right reserved.