Wydarzenia

Akademia Miejskiego Ogrodnika: O cnotach roślinnych – wykład z tłumaczeniem PJM .

Data publikacji: 09-11-2021

Strefa Kultury Wrocław, Pan Kwiaciarz i Barbara zapraszają na Akademię Miejskiego Ogrodnika.

Człowiek od zawsze interesował się przyrodą – chciał zrozumieć jej funkcjonowanie i skorzystać z jej dobrodziejstwa. W szczególności rośliny stanowiły dla ludzi nie tylko naturalne otoczenie, ale też zamieniano je w pierwsze pożywienie, paliwo, broń czy lekarstwa. Bez względu na to, czy człowiek pierwotny rozpoczął swoją ewolucję na stepach sawanny, czy też został stworzony w Rajskim Ogrodzie w Edenie, jako istota z natury religijna, stawał przed czczonymi bóstwami właśnie w otoczeniu roślin. To one jako pierwsze były składane w ofierze. Sięgając do historii różnych religii, m.in. buddyzmu, hinduizmu, islamu, judaizmu i chrześcijaństwa, odkryjemy, że rośliny odgrywały i nadal odgrywają ważną rolę, zarówno jako element otoczenia, jak i pożywienia. Podczas kolejnej Akademii Miejskiego Ogrodnika porozmawiamy o wpływie roślin na wierzenia i obyczaje. Dowiemy się, które rośliny na zawsze odmieniły losy najsłynniejszych proroków i świętych. Być może któreś z nich rosną w naszym otoczeniu? Paprocie, lilie, tojady czy poziomki to tylko niektóre z tych roślin, o których ugruntowanych cnotach opowie nam Pan Kwiaciarz przy okazji najbliższego spotkania najbliższego spotkania.

Uwaga, całe spotkanie będzie symultanicznie tłumaczone na Polski Język Migowy!

Zapisy, zapisy! Kwiatuszki, wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na wykład obowiązują zapisy, wystarczy wypełnić formularz.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Strefa Kultury Wrocław ul. Świdnicka 8B 50-067 Wrocław + Online

Data wydarzenia

początek wydarzenia18-11-2021 17:00 koniec wydarzenia18-11-2021 19:00

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.