Wydarzenia

Akademia Miejskiego Ogrodnika: O cnotach roślinnych – wykład z tłumaczeniem PJM .

Data publikacji: 09-11-2021

Strefa Kultury Wrocław, Pan Kwiaciarz i Barbara zapraszają na Akademię Miejskiego Ogrodnika.

Człowiek od zawsze interesował się przyrodą – chciał zrozumieć jej funkcjonowanie i skorzystać z jej dobrodziejstwa. W szczególności rośliny stanowiły dla ludzi nie tylko naturalne otoczenie, ale też zamieniano je w pierwsze pożywienie, paliwo, broń czy lekarstwa. Bez względu na to, czy człowiek pierwotny rozpoczął swoją ewolucję na stepach sawanny, czy też został stworzony w Rajskim Ogrodzie w Edenie, jako istota z natury religijna, stawał przed czczonymi bóstwami właśnie w otoczeniu roślin. To one jako pierwsze były składane w ofierze. Sięgając do historii różnych religii, m.in. buddyzmu, hinduizmu, islamu, judaizmu i chrześcijaństwa, odkryjemy, że rośliny odgrywały i nadal odgrywają ważną rolę, zarówno jako element otoczenia, jak i pożywienia. Podczas kolejnej Akademii Miejskiego Ogrodnika porozmawiamy o wpływie roślin na wierzenia i obyczaje. Dowiemy się, które rośliny na zawsze odmieniły losy najsłynniejszych proroków i świętych. Być może któreś z nich rosną w naszym otoczeniu? Paprocie, lilie, tojady czy poziomki to tylko niektóre z tych roślin, o których ugruntowanych cnotach opowie nam Pan Kwiaciarz przy okazji najbliższego spotkania najbliższego spotkania.

Uwaga, całe spotkanie będzie symultanicznie tłumaczone na Polski Język Migowy!

Zapisy, zapisy! Kwiatuszki, wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na wykład obowiązują zapisy, wystarczy wypełnić formularz.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Strefa Kultury Wrocław ul. Świdnicka 8B 50-067 Wrocław + Online

Data wydarzenia

początek wydarzenia18-11-2021 17:00 koniec wydarzenia18-11-2021 19:00

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.