Wydarzenia

FKBB Dyskusja, Spotkanie: Burundyjczyk, dyskusja na temat tożsamości Głuchego artysty .

Data publikacji: 28-09-2021

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na dyskusję na temat tożsamości Głuchego artysty.

Punktem wyjścia do rozmowy jest praca wideo Burundyjczyk, autorstwa Tomasza Grabowskiego, inspirowana książką Harlana Lane’a Maska dobroczynności — deprecjacja społeczności głuchych.
Wideo Tomasza Grabowskiego odnosi się do zastosowanego przez Lane’a porównania społeczności Głuchych do mieszkańców Burundi, kraju skolonizowanego w XIX wieku przez Niemców i Belgów. Lane odnajduje analogie pomiędzy traktowaniem ludności kolonizowanej a stosunkiem do społeczności Głuchych. Zestawia wprost listy negatywnych cech, jakie przypisywali Afrykańczykom kolonizatorzy, z cechami przypisywanymi w literaturze fachowej osobom głuchym.
Praca została wyróżniona w konkursie Europe Beyond Access, zorganizowanym w I kwartale tego roku przez Zachętę i British Council. Konkurs skierowany był do artystów z niepełnosprawnością i wpisywał się w ideę budowania artystycznej tożsamości wokół niepełnosprawności — bardzo mocno obecną w społeczeństwie brytyjskim, a nieoczywistą na gruncie polskim.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 16:00 koniec wydarzenia02-10-2021 17:30

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Zobacz również

1031. „Precjoza wrocławskich bractw strzeleckich” – oprowadzanie / tłum. PJM

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

25-03-2023 13:00

Koniec wydarzenia

25-03-2023 14:00

Celem projektu było kompleksowe opracowanie wrocławskiej kolekcji złotniczej należącej do dawnych bractw strzeleckich, zarówno obiektów zachowanych, jak i zaginionych, oraz odtworzenie pełnego obrazu tego niezwykłego i ważnego dla Wrocławia zbioru. Wystawa jest efektem tych badań.

1030. Webinarium: Nawyki szczęśliwych ludzi – jak je wprowadzić do swojego życia? / PJM

Początek wydarzenia

23-03-2023 18:00

Koniec wydarzenia

23-03-2023 19:15

To spotkanie na żywo w formie webinarium, na którym poruszymy tematy: - jakie nawyki warto wypracować, aby osiągnąć więcej satysfakcji i szczęścia w życiu - technik, dzięki którym będziesz mógł/mogła, wypracować pozytywne nawyki - błędy, których należy unikać podczas wprowadzania pozytywnych nawyków - fakty i mity na temat nawyków, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć jak wypracować pożądany nawyk.

© Udostępnij się. All right reserved.