Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
FKBB Dyskusja, Spotkanie: Jackpot: rozmowa Daniela Kotowskiego z Nadią Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej .
Data publikacji: 28-09-2021
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na rozmowę Daniela Kotowskiego z Nadia Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej.
Punktem wyjścia do rozmowy jest praca Jackpot nagrodzona w konkursie Europe Beyond Access, kierowanym do artystów z niepełnosprawnością. Konkurs, zorganizowany w I kwartale tego roku przez Zachętę i British Council, wpisywał się w ideę budowania artystycznej tożsamości wokół niepełnosprawności – bardzo mocno obecną w społeczeństwie brytyjskim, a nieoczywistą na polskim gruncie. Prace Nadii Markiewicz dotykają tego tematu, prowokują też do szerszej dyskusji o normatywności w sztuce czy w kulturze popularnej. Nadia Markiewicz w sierpniu tego roku wzięła udział w performansie inspirowanym przez Daniela Kotowskiego Bajka o normalności. Zgodziła się również udzielić wywiadu do Magazynu Zachęta Online. Spotkanie pomyślane jest jako kontynuacja rozmowy o Niezwykłych ciałach.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.