Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

FKBB Dyskusja, Spotkanie: Jackpot: rozmowa Daniela Kotowskiego z Nadią Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej .

Data publikacji: 28-09-2021

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na rozmowę Daniela Kotowskiego z Nadia Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej.

Punktem wyjścia do rozmowy jest praca Jackpot nagrodzona w konkursie Europe Beyond Access, kierowanym do artystów z niepełnosprawnością.
Konkurs, zorganizowany w I kwartale tego roku przez Zachętę i British Council, wpisywał się w ideę budowania artystycznej tożsamości wokół niepełnosprawności – bardzo mocno obecną w społeczeństwie brytyjskim, a nieoczywistą na polskim gruncie. Prace Nadii Markiewicz dotykają tego tematu, prowokują też do szerszej dyskusji o normatywności w sztuce czy w kulturze popularnej.
Nadia Markiewicz w sierpniu tego roku wzięła udział w performansie inspirowanym przez Daniela Kotowskiego Bajka o normalności. Zgodziła się również udzielić wywiadu do Magazynu Zachęta Online. Spotkanie pomyślane jest jako kontynuacja rozmowy o Niezwykłych ciałach.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 12:00 koniec wydarzenia02-10-2021 13:30

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Płatność

Darmowe

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.