Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

FKBB Dyskusja, Spotkanie: Jackpot: rozmowa Daniela Kotowskiego z Nadią Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej .

Data publikacji: 28-09-2021

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na rozmowę Daniela Kotowskiego z Nadia Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej.

Punktem wyjścia do rozmowy jest praca Jackpot nagrodzona w konkursie Europe Beyond Access, kierowanym do artystów z niepełnosprawnością.
Konkurs, zorganizowany w I kwartale tego roku przez Zachętę i British Council, wpisywał się w ideę budowania artystycznej tożsamości wokół niepełnosprawności – bardzo mocno obecną w społeczeństwie brytyjskim, a nieoczywistą na polskim gruncie. Prace Nadii Markiewicz dotykają tego tematu, prowokują też do szerszej dyskusji o normatywności w sztuce czy w kulturze popularnej.
Nadia Markiewicz w sierpniu tego roku wzięła udział w performansie inspirowanym przez Daniela Kotowskiego Bajka o normalności. Zgodziła się również udzielić wywiadu do Magazynu Zachęta Online. Spotkanie pomyślane jest jako kontynuacja rozmowy o Niezwykłych ciałach.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 12:00 koniec wydarzenia02-10-2021 13:30

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.