Wydarzenia

FKBB Dyskusja, Spotkanie: Jackpot: rozmowa Daniela Kotowskiego z Nadią Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej .

Data publikacji: 28-09-2021

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na rozmowę Daniela Kotowskiego z Nadia Markiewicz o twórczości i normatywności społecznej.

Punktem wyjścia do rozmowy jest praca Jackpot nagrodzona w konkursie Europe Beyond Access, kierowanym do artystów z niepełnosprawnością.
Konkurs, zorganizowany w I kwartale tego roku przez Zachętę i British Council, wpisywał się w ideę budowania artystycznej tożsamości wokół niepełnosprawności – bardzo mocno obecną w społeczeństwie brytyjskim, a nieoczywistą na polskim gruncie. Prace Nadii Markiewicz dotykają tego tematu, prowokują też do szerszej dyskusji o normatywności w sztuce czy w kulturze popularnej.
Nadia Markiewicz w sierpniu tego roku wzięła udział w performansie inspirowanym przez Daniela Kotowskiego Bajka o normalności. Zgodziła się również udzielić wywiadu do Magazynu Zachęta Online. Spotkanie pomyślane jest jako kontynuacja rozmowy o Niezwykłych ciałach.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 12:00 koniec wydarzenia02-10-2021 13:30

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Pokaz filmu „Inni Ludzie” / AD, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

25-08-2022 18:00

Koniec wydarzenia

25-08-2022 20:00

„Inni Ludzie” to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych.

Kino organowe z napisami: Pokaz filmu „Zmęczona śmierć” / napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

18-08-2022 19:30

Koniec wydarzenia

18-08-2022 21:15

Film w reżyserii Fritza Langa, podczas którego na organach improwizował będzie Michał Kocot, opowiada historię kobiety pragnącej uchronić ukochanego przed śmiercią. W intrygującej opowieści uwydatniają się zarówno elementy romansu, jak i nawiązania do literatury gotyckiej.

© Udostępnij się. All right reserved.