Wydarzenia

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności .

Data publikacji: 04-10-2022

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności". Seminarium poprowadzi Magda Szarota.

Podczas seminarium weźmiemy na warsztat kilka kluczowych wypowiedzi autorstwa wybitnych aktywistów i aktywistek z niepełnosprawnościami – osób, które od lat 60. XX wieku zmieniają dehumanizujące i opresyjne praktyki dotyczące niepełnosprawności.

Na wybranych przykładach prześledzimy w jakim zakresie ich praca znajduje odzwierciedlenie w Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o prawach osób z niepełnosprawnościami, którą międzynarodowy ruch osób z niepełnosprawnościami uznaje za najważniejsze ‘narzędzie’ służące zmianie społecznej w zakresie niepełnosprawności.

KIEDY? 10 października (poniedziałek), godz. 18:00 - 19:30
GDZIE? Kawa Popularna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Pańska 3, 00-124) oraz na Zoomie.

Wydarzenie bezpłatne. Więcej informacji na stronie. Zapisy mailowo lub telefonicznie.

Źródło grafiki: materiał organizatora (archiwum Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie)

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Pańska 3, 00-124 Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia10-10-2022 18:00 koniec wydarzenia10-10-2022 19:30

Miasta

Warszawa

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.