Wydarzenia

Jestem Greta – pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących .

Data publikacji: 17-11-2021

Fundacja Kultury bez Barier i Tu Możesz - baza dostępności zapraszają na pokaz dokumentu "Jestem Greta" o szwedzkiej nastolatce.

W sierpniu 2018 roku 15-letnia dziewczynka rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7, Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia24-11-2021 17:30 koniec wydarzenia24-11-2021 19:00

Rodzaj eventu

kino

Miasta

Warszawa

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.