To będzie wielka przygoda z tańcem, pantomimą, teatrem, sztukami plastycznymi dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wakacyjne warsztaty artystyczne „Nie bądź głuchy na kulturę” są bezpłatne, bo projekt otrzymał dotację Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W zajęciach uczestniczyć będą dzieci sprawne i te z niepełnosprawnością słuchu. Warsztaty potrwają dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godz. 9-13 – od 26 lipca do 6 sierpnia. – Dzięki dotacji oferta zajęć będzie naprawdę ciekawa. Dzieci poznają tajniki podstaw pantomimy, przygotują etiudę teatralną, nauczą się tańca, będą malować, śpiewać - wymienia dyrektor KCK Augustyna Nowacka. Wartością dodaną zajęć będzie wspólna zabawa i integracja. – Przez te 2 tygodnie dzieci będą pracować razem, poznają siebie nawzajem. Nie ma innej metody, by pozbyć się uprzedzeń przed innością czy niepełnosprawnością. Każdy jest wyjątkowy i każdy tak naprawdę może wszystko. My stworzymy warunki, by dzieci mogły to poczuć, dobrze zrozumieć i przekazać dalej – dodaje dyrektor Nowacka. Zajęcia poprowadzą artyści: wokalistka Agnieszka Krzysiek, aktorki Ewa Lubacz (pantomima) i Magdalena Jarek-Matla (teatr), tancerka Kamila Drezno i Daria Maroń-Ptak (sztuki plastyczne). W programie będą także zajęcia integracyjne, nauka podstaw języka migowego, zdrowe i smaczne przekąski, a nawet pokaz spektaklu teatralnego, poruszającego tematykę osób z niepełnosprawnością słuchu.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.