Wydarzenia

NIE BĄDŹ GŁUCHY NA KULTURĘ | Warsztaty integracyjne dla dzieci niesłyszących i słyszących .

Data publikacji: 16-07-2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty integracyjne dla dzieci niesłyszący i słyszących.

To będzie wielka przygoda z tańcem, pantomimą, teatrem, sztukami plastycznymi dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wakacyjne warsztaty artystyczne „Nie bądź głuchy na kulturę” są bezpłatne, bo projekt otrzymał dotację Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
W zajęciach uczestniczyć będą dzieci sprawne i te z niepełnosprawnością słuchu. Warsztaty potrwają dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godz. 9-13 – od 26 lipca do 6 sierpnia. – Dzięki dotacji oferta zajęć będzie naprawdę ciekawa. Dzieci poznają tajniki podstaw pantomimy, przygotują etiudę teatralną, nauczą się tańca, będą malować, śpiewać - wymienia dyrektor KCK Augustyna Nowacka.
Wartością dodaną zajęć będzie wspólna zabawa i integracja. – Przez te 2 tygodnie dzieci będą pracować razem, poznają siebie nawzajem. Nie ma innej metody, by pozbyć się uprzedzeń przed innością czy niepełnosprawnością. Każdy jest wyjątkowy i każdy tak naprawdę może wszystko. My stworzymy warunki, by dzieci mogły to poczuć, dobrze zrozumieć i przekazać dalej – dodaje dyrektor Nowacka.
Zajęcia poprowadzą artyści: wokalistka Agnieszka Krzysiek, aktorki Ewa Lubacz (pantomima) i Magdalena Jarek-Matla (teatr), tancerka Kamila Drezno i Daria Maroń-Ptak (sztuki plastyczne). W programie będą także zajęcia integracyjne, nauka podstaw języka migowego, zdrowe i smaczne przekąski, a nawet pokaz spektaklu teatralnego, poruszającego tematykę osób z niepełnosprawnością słuchu.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-07-2021 09:00 koniec wydarzenia06-08-2021 20:00

Rodzaj eventu

warsztaty

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Kielce

Płatność

Darmowe

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.