Wydarzenia

NIE BĄDŹ GŁUCHY NA KULTURĘ | Warsztaty integracyjne dla dzieci niesłyszących i słyszących .

Data publikacji: 16-07-2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty integracyjne dla dzieci niesłyszący i słyszących.

To będzie wielka przygoda z tańcem, pantomimą, teatrem, sztukami plastycznymi dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wakacyjne warsztaty artystyczne „Nie bądź głuchy na kulturę” są bezpłatne, bo projekt otrzymał dotację Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
W zajęciach uczestniczyć będą dzieci sprawne i te z niepełnosprawnością słuchu. Warsztaty potrwają dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godz. 9-13 – od 26 lipca do 6 sierpnia. – Dzięki dotacji oferta zajęć będzie naprawdę ciekawa. Dzieci poznają tajniki podstaw pantomimy, przygotują etiudę teatralną, nauczą się tańca, będą malować, śpiewać - wymienia dyrektor KCK Augustyna Nowacka.
Wartością dodaną zajęć będzie wspólna zabawa i integracja. – Przez te 2 tygodnie dzieci będą pracować razem, poznają siebie nawzajem. Nie ma innej metody, by pozbyć się uprzedzeń przed innością czy niepełnosprawnością. Każdy jest wyjątkowy i każdy tak naprawdę może wszystko. My stworzymy warunki, by dzieci mogły to poczuć, dobrze zrozumieć i przekazać dalej – dodaje dyrektor Nowacka.
Zajęcia poprowadzą artyści: wokalistka Agnieszka Krzysiek, aktorki Ewa Lubacz (pantomima) i Magdalena Jarek-Matla (teatr), tancerka Kamila Drezno i Daria Maroń-Ptak (sztuki plastyczne). W programie będą także zajęcia integracyjne, nauka podstaw języka migowego, zdrowe i smaczne przekąski, a nawet pokaz spektaklu teatralnego, poruszającego tematykę osób z niepełnosprawnością słuchu.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-07-2021 09:00 koniec wydarzenia06-08-2021 20:00

Rodzaj eventu

warsztaty

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Kielce

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.