Wydarzenia

Opera „Norma” – spektakl z audiodeskrypcją .

Data publikacji: 08-09-2021

Opera Krakowska serdecznie zaprasza widzów na operę "Norma" - spektakl z audiodeskrypcją.

Informacje o spektaklu:
„Normę” uważa się za operę doskonałą, w której kompozytor, Vincenzo Bellini wykazał się niewyczerpaną inwencją melodyczną; warstwa muzyczna otrzymała wzniosły, szlachetny wyraz a tematy są „rzeźbione w białym marmurze”. Tytułowa bohaterka to arcykapłanka rozdarta między miłością do mężczyzny, który jest najeźdźcą, a służbą społeczną, między uczuciem wobec własnych dzieci a żądzą zemsty zdradzonej kochanki. Konflikt miłości i obowiązku, sfery prywatnej i publicznej jest tu przejmujący, prawdziwie ludzki i uniwersalny. Każda ze śpiewaczek pragnie wystąpić jako Norma, choć partia ma opinię „morderczyni sopranów”. Sięgają po nią tylko najlepsze głosy. Najsławniejszą Normą ostatnich dziesięcioleci była Maria Callas. Tytuł pojawia się na afiszu Opery Krakowskiej po raz drugi w jej dziejach.

Opera Krakowska oferuje możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w spektaklu dla maksymalnie 25 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, jest możliwość, aby zgłaszały się do nas zarówno osoby indywidualne jak i grupy. Zgłoszenia można dokonywać mailowo lub telefonicznie.

Więcej informacji o spektaklu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Lubicz 48, Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia19-09-2021 18:30 koniec wydarzenia19-09-2021 21:30

Rodzaj eventu

opera

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Kraków

Organizatorzy

Opera Krakowska

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.