Wydarzenia

Opera „Norma” – spektakl z audiodeskrypcją .

Data publikacji: 08-09-2021

Opera Krakowska serdecznie zaprasza widzów na operę "Norma" - spektakl z audiodeskrypcją.

Informacje o spektaklu:
„Normę” uważa się za operę doskonałą, w której kompozytor, Vincenzo Bellini wykazał się niewyczerpaną inwencją melodyczną; warstwa muzyczna otrzymała wzniosły, szlachetny wyraz a tematy są „rzeźbione w białym marmurze”. Tytułowa bohaterka to arcykapłanka rozdarta między miłością do mężczyzny, który jest najeźdźcą, a służbą społeczną, między uczuciem wobec własnych dzieci a żądzą zemsty zdradzonej kochanki. Konflikt miłości i obowiązku, sfery prywatnej i publicznej jest tu przejmujący, prawdziwie ludzki i uniwersalny. Każda ze śpiewaczek pragnie wystąpić jako Norma, choć partia ma opinię „morderczyni sopranów”. Sięgają po nią tylko najlepsze głosy. Najsławniejszą Normą ostatnich dziesięcioleci była Maria Callas. Tytuł pojawia się na afiszu Opery Krakowskiej po raz drugi w jej dziejach.

Opera Krakowska oferuje możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w spektaklu dla maksymalnie 25 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, jest możliwość, aby zgłaszały się do nas zarówno osoby indywidualne jak i grupy. Zgłoszenia można dokonywać mailowo lub telefonicznie.

Więcej informacji o spektaklu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Lubicz 48, Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia19-09-2021 18:30 koniec wydarzenia19-09-2021 21:30

Rodzaj eventu

opera

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Kraków

Organizatorzy

Opera Krakowska

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.