Wydarzenia

„Pamięć krajobrazu” wykład prof. Jarosława Balona .

Data publikacji: 10-01-2022

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zaprasza w wirtualną podróż po niesamowitych miejscach na ziemi. Możemy się w nie przenieść dzięki barwnej opowieści prof. Jarosława Balona z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. Tematem wykładu jest „Pamięć krajobrazu”. W czasie wykładu wybierzemy się w różne fascynujące regiony globu jak m.in. Alpy Julijskie w Słowenii, Czarnogóra, Góry Śnieżne w Australii, Góry Mamucie i Góry Yosemite w Kalifornii, Góry Ladakhu w Indiach, Góry Betyckie na południu Hiszpanii, Yellowstone, jaskinie lodowe na Słowacji, Andy Południowe w Chile i Argentynie, Karpaty Rumuńskie.

Wersja z tłumaczeniem migowym: tutaj

Wersja z audiodeskrypcją: tutaj.

Data wydarzenia

Wydarzenie trwałe

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja PJM

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.