Wydarzenia

„Pamięć krajobrazu” wykład prof. Jarosława Balona .

Data publikacji: 10-01-2022

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zaprasza w wirtualną podróż po niesamowitych miejscach na ziemi. Możemy się w nie przenieść dzięki barwnej opowieści prof. Jarosława Balona z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. Tematem wykładu jest „Pamięć krajobrazu”. W czasie wykładu wybierzemy się w różne fascynujące regiony globu jak m.in. Alpy Julijskie w Słowenii, Czarnogóra, Góry Śnieżne w Australii, Góry Mamucie i Góry Yosemite w Kalifornii, Góry Ladakhu w Indiach, Góry Betyckie na południu Hiszpanii, Yellowstone, jaskinie lodowe na Słowacji, Andy Południowe w Chile i Argentynie, Karpaty Rumuńskie.

Wersja z tłumaczeniem migowym: tutaj

Wersja z audiodeskrypcją: tutaj.

Data wydarzenia

Wydarzenie trwałe

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja PJM

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.