Fundacja Wielozmysły, Otwarta Kolonia oraz Wolskie Centrum Kultury zapraszają na finał projektu "Pamięć zmysłów".
“Nasze zmysły łączą nas z przeszłością mocniej niż najstaranniej kultywowane idee” Diane Ackerman, “Historia naturalna zmysłów”
Zmysły mogą uruchomić w nas nawet odległe wspomnienia. Zapach sklepu ze słodyczami, dźwięki skrzypiącego pod nogami śniegu, dotyk mchu napotkanego na leśnej drodze. Pamięć stanowi horyzont naszych doświadczeń. Przechowuje wrażenia zmysłowe, pozostawiając ślad w naszym ciele lub poza nim – w przedmiotach, miejscach i krajobrazach.
Finał projektu “Pamięć zmysłu” jest zwieńczeniem kilkumiesięcznego procesu artystyczno-badawczego. Podczas spotkań stworzyłyśmy przestrzeń do swobodnej wymiany myśli i twórczości pomiędzy grupą młodych artystów_ek, a osobami z niepełnosprawnością wzroku. Zgłębialiśmy tematykę pamięci zmysłów, naszej percepcji i różnorodnych sposób poznawania sztuki.
Podczas finału zaprezentujemy dzieła sztuki, które będzie można doświadczyć poprzez słuch, dotyk oraz węch. Zapraszamy także do wspólnej praktyki pobudzające nasze zmysły.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.