Wydarzenia

Pokaz filmu „Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć Titanica” w ramach MFF Nowe Horyzonty / AD, napisy .

Data publikacji: 18-07-2022

Fundacja KATARYNKA i Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty zapraszają na fińską komedię Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć Titanica. Film opowiada o niewidomym Jakko i jego relacji z Sirpą – kobietą, z która nigdy nie spotkał się twarzą w twarz. Ich relacja opiera się na rozmowach przez telefon, jednak kiedy bohater dowiaduje się o problemach zdrowotnych kobiety, postanawia spotkać się z tajemniczą bohaterką…

O FILMIE:
Jaakko konsekwentnie odmawia obejrzenia przebojowego melodramatu. Trzyma na półce wciąż zafoliowane DVD. Wybredny kinoman stracił wzrok. Grany przez aktora z niepełnosprawnością bohater pokazywany jest zazwyczaj z bardzo bliska, na tle rozmazanej, jedynie zasugerowanej plamy otoczenia. Reżyser w dokumentalnym stylu śledzi jego codzienne życie, dla bohatera szczególnie ważna jest telefoniczna relacja z poważnie chorą Sirpą. Kiedy bohater postanawia samotnie wybrać się w niebezpieczną podróż, by wreszcie spotkać kobietę z drugiej strony łączy, dochodzi do nagłej gatunkowej wolty i film przeobraża się w coś na kształt thrillera.

KIEDY? 27 lipca (środa), godz. 16:15
GDZIE? Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

DOSTĘPNOŚĆ:
Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja Katarynka zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
Potrzebujesz asystenta, który pomoże ci dostać się z przystanku? Poinformuj o tym podczas rezerwacji. Na miejscu znajdziecie toaletę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 507 507 129 lub 725 211 301. Dla osób z niepełnosprawnością oraz dla asystentów cena biletu to 6 zł. Bilety będzie można odebrać w kasie kina. Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie lub przez stronę http://www.kinonh.pl.

Więcej informacji na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Kazimierza Wielkiego 19a/21, 50-077 Wrocław

Data wydarzenia

początek wydarzenia27-07-2022 16:15 koniec wydarzenia27-07-2022 18:00

Rodzaj eventu

kino

Miasta

Wrocław

Płatność

Płatne

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.