Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Rzeczpospolita Polka 2021. Projekcje filmów dokumentalnych z PJM i AD .
Data publikacji: 27-05-2021
Fundacja Camera Femina zaprasza do udziału w bezpłatnej projekcji filmów dokumentalnych i spotkaniu z reżyserkami. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 29 maja o godzinie 18:00 na profilu FB Camera Femina. Będzie to okazja do zobaczenia dwóch filmów dokumentalnych: „Symfonia fabryki Ursus” (reż. Jasmina Wójcik) oraz „Parasole” (reż. Angelika Jakubas).
Filmy dostępne będą online od południa w sobotę 29.05 do południa w niedzielę 30.05.
Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnej wersji audio (język polski) z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją.
Cykl spotkań Rzeczpospolita Polka
„Rzeczpospolita Polka” to cykl projekcji filmowych i spotkań z reżyserkami. Projekt zakłada prezentację dorobku polskich dokumentalistek, zarówno debiutantek jak i uznanych w przeszłości twórczyń, których filmy obecnie są trudno dostępne lub zepchnięte na margines historii polskiego kina. Reżyserki z empatią i wrażliwością portretują problemy współczesnej im Polski oraz doświadczenia osób pochodzących z różnych grup społecznych.
Nasze pierwsze tegoroczne spotkanie filmowe dotyczy tematu przemijania, transformacji ustrojowej w Polsce, zmiany struktury społecznej i zmieniającej się sytuacji na rynku zatrudnienia. To również opowieść o wymierających zawodach.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.