Wydarzenia

Rzeczpospolita Polka 2021. Projekcje filmów dokumentalnych z PJM i AD .

Data publikacji: 27-05-2021

Fundacja Camera Femina zaprasza do udziału w bezpłatnej projekcji filmów dokumentalnych i spotkaniu z reżyserkami.
Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 29 maja o godzinie 18:00 na profilu FB Camera Femina. Będzie to okazja do zobaczenia dwóch filmów dokumentalnych: „Symfonia fabryki Ursus” (reż. Jasmina Wójcik) oraz „Parasole” (reż. Angelika Jakubas). 

Filmy dostępne będą online od południa w sobotę 29.05 do południa w niedzielę 30.05. 

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnej wersji audio (język polski) z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją.

Cykl spotkań Rzeczpospolita Polka

„Rzeczpospolita Polka” to cykl projekcji filmowych i spotkań z reżyserkami. Projekt zakłada prezentację dorobku polskich dokumentalistek, zarówno debiutantek jak i uznanych w przeszłości twórczyń, których filmy obecnie są trudno dostępne lub zepchnięte na margines historii polskiego kina. Reżyserki z empatią i wrażliwością portretują problemy współczesnej im Polski oraz doświadczenia osób pochodzących z różnych grup społecznych. 

Nasze pierwsze tegoroczne spotkanie filmowe dotyczy tematu przemijania, transformacji ustrojowej w Polsce, zmiany struktury społecznej i zmieniającej się sytuacji na rynku zatrudnienia. To również opowieść o wymierających zawodach. 

Więcej o projekcie dowiesz się ze strony organizatora.

Data wydarzenia

początek wydarzenia29-05-2021 18:00 koniec wydarzenia30-05-2021 12:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja PJM

Organizatorzy

Camera Femina

Płatność

Darmowe

Zobacz również

1031. „Precjoza wrocławskich bractw strzeleckich” – oprowadzanie / tłum. PJM

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

25-03-2023 13:00

Koniec wydarzenia

25-03-2023 14:00

Celem projektu było kompleksowe opracowanie wrocławskiej kolekcji złotniczej należącej do dawnych bractw strzeleckich, zarówno obiektów zachowanych, jak i zaginionych, oraz odtworzenie pełnego obrazu tego niezwykłego i ważnego dla Wrocławia zbioru. Wystawa jest efektem tych badań.

1030. Webinarium: Nawyki szczęśliwych ludzi – jak je wprowadzić do swojego życia? / PJM

Początek wydarzenia

23-03-2023 18:00

Koniec wydarzenia

23-03-2023 19:15

To spotkanie na żywo w formie webinarium, na którym poruszymy tematy: - jakie nawyki warto wypracować, aby osiągnąć więcej satysfakcji i szczęścia w życiu - technik, dzięki którym będziesz mógł/mogła, wypracować pozytywne nawyki - błędy, których należy unikać podczas wprowadzania pozytywnych nawyków - fakty i mity na temat nawyków, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć jak wypracować pożądany nawyk.

© Udostępnij się. All right reserved.