Wydarzenia

Spacer „Szlakiem X muzy w filmowym mieście” / AD .

Data publikacji: 11-07-2022

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”. W trakcie spotkania w ramach muzealnego cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”, poznamy historię krakowskiego kina, odkryjemy ważne filmowe miejsce na mapie miasta oraz doświadczymy niemal rytualnych aktywności związanych z pokazami „ruchomych obrazów”. Nie zabraknie również elementów rozrywkowych, bo one przecież dla wielu kinomanów stanowią istotę tej dziedziny sztuki.

Kraków to miasto szczególne w historii polskiego kina. To właśnie tutaj, odbył się pierwszy na ziemiach polskich pokaz „kinematografu” w 1896 roku w Teatrze Miejskim. Z racji niezwykłej popularności, szybko powstało w naszym mieście pierwsze stałe kino, które zaczerpnęło swoja nazwę od… cyrku. Kinoteatry stanowiły wówczas jednocześnie fascynujące przestrzenie jarmarcznych rozrywek, ale i świątynie sztuki, okna na świat, miejsca kreujące mody i idoli, trybuny polityczne, ale i adresy spotkań towarzyskich. 

Osoba prowadząca: Michał Grabowski / asysta: Elżbieta Lang

KIEDY? 16 lipca (sobota), godz. 11:00
GDZIE? Pałac Krzysztofory w Krakowie

DOSTĘPNOŚĆ:
Spacer z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi.

Udział bezpłatny. Limit miejsc: 15 osób - wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@mhk.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60.

Więcej informacji na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Rynek Główny 35, 31-011 Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia16-07-2022 11:00 koniec wydarzenia16-07-2022 13:00

Miasta

Kraków

Organizatorzy

Muzeum Krakowa

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.