Wydarzenia

Spacer z oprowadzaniem i audiodeskrypcją po Przeglądzie Sztuki SURVIVAL .

Data publikacji: 21-06-2021

Fundacja Katarynka i organizatorzy Przeglądu Sztuki Survival zapraszają na oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją.

Survival to coroczny przegląd sztuki nowoczesnej, odbywający się za każdym razem w innym miejscu. To sztuka, która zmusza widza do zaangażowania się, do myślenia. Temat tegorocznego przeglądu to "Nigdzie stąd nie pojedziecie".

Tegoroczny Survival odbędzie się w dawnej kotłowni zakładów PAFAWAG. To legendarne miejsce na mapie Wrocławia. Od momentu powstania w 1912 roku jako Linke-Hofmann-Werke fabryka była największym zakładem przemysłowym Wrocławia i jego czołowym pracodawcą. Była również jednym z największych dostawców taboru kolejowego w Europie. Do dziś zachowała się jej zabudowa, z potężnymi halami produkcyjnymi i innymi obiektami. Jeden z takich budynków - dawna kotłownia na pięć dni zmieni się w przestrzeń dla sztuki. W jej monumentalnym wnętrzu zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac artystycznych wykonanych w różnych technikach umożlwiających eksplorowani sztuki niemal wszystkimi zmysłami. Będą wśród nich również prace dźwiękowe i dotykowe.

W trakcie spaceru poznamy historię fabryki taboru kolejowego PAFAWAG, jego zabudowania i wyjątkową przestrzeń potężnej kotłowni. Ale przede wszystkim, niemal dosłownie, poczujemy sztukę współczesną.

Prowadzenie - Ewa Pluta (Muzeum Miejskie Wrocławia, Fundacja Art Transparent)

ZBIÓRKA: pod budynkiem Dozamel, Fabryczna 10 .

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

ulica Fabryczna 10, 53-609 Wrocław, Polska

Data wydarzenia

początek wydarzenia27-06-2021 13:00 koniec wydarzenia27-06-2021 15:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.