Wydarzenia

Spotkania w Jesziwie: Doświadczenia kobiecości | wydarzenie na żywo i on-line | PJM .

Data publikacji: 12-11-2021

Stowarzyszenie "Studnia Pamięci", GWŻ Warszawa filia w Lublinie i Camera Femina zapraszają na cyklu wykładów „Spotkania w Jesziwie” podczas których przyjrzymy się szerokorozumianej kobiecości, feminizmowi i queerowi w perspektywie judaizmu oraz kultury żydowskiej. Dzięki opowieściom zaproszonych gościń wsłuchamy się w niejednoznaczne i złożone her/queerstorie żydowskich kobiet i osób z doświadczeniem kobiecości funkcjonujących poza głównymi, patriarchalnymi narracjami. Lawirując między tym, co minione a teraźniejsze, prywatne a publiczne, porozmawiamy o kobiecej* myśli, ciele, tożsamości, seksualności, twórczości, pozycji warunkowanej religią, tradycją i kontekstami społecznymi, oraz procesach emancypacji.

Wykłady : 14.11, 21.11, 28.11, 5.12, 12.12 oraz 19.12.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Synagoga w Jeszywas Chachmej Lublin, ul. Lubartowska 85 + online

Data wydarzenia

początek wydarzenia14-11-2021 18:00 koniec wydarzenia19-12-2021 19:30

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Lublin

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.