Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Undefined array key "textarea_5rf345qkdp7" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14
Wydarzenia

Wianki – Święto Muzyki 2022 .

Data publikacji: 22-06-2022

25 czerwca Kraków wypełni się kwiatami i muzyką. Główne sceny Wianków – Święta Muzyki rozlokowane będą w trzech różnych częściach miasta: na Rynku Głównym, przy ul. Powiśle i na kopcu Kraka. W programie dodatkowo szereg koncertów w ramach Ulicznego Grania oraz aktywności zaplanowane w dzielnicy Wesoła.

Podczas koncertu na Rynku Głównym w strefie dostępności znajdzie się pętla indukcyjna przeznaczona dla osób słabosłyszących. Na miejscu będzie można spotkać tłumaczy Polskiego Języka Migowego. W strefie relaksu, na Powiślu pod Wawelem także pojawią się tłumacze PJM, którzy będą towarzyszyć uczestnikom konkursu na najpiękniejszy wianek czy warsztatów dla dzieci, a członkinie Klubu Głuchego Seniora poprowadzą zajęcia z zakresu rękodzieła.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku dostępne są audiodeskrypcje terenu, przygotowane przez Małgorzatę Hordyniec, ułatwiające poruszanie się i orientację w lokalizacjach koncertów.  Zapraszamy również na warsztaty sensoryczne prowadzone przez Centrum WOMAI przybliżające aspekty dysfunkcji wzroku, które odbędą się na Wesołej. Warsztaty będą zawierać ćwiczenia praktyczne i symulacje, tak by wzmocnić postawy tolerancji i akceptacji oraz zmniejszyć uprzedzenia wobec odbiorców kultury z niepełnosprawnościami. W programie m.in. zabawy sensoryczne, poznanie świata niewidomych oraz pokazy sztuk walki w wykonaniu osób niewidomych.

Dla osób  z niepełnosprawnością intelektualną Fundacja Kultury Bez Barier przygotowała tekst ETR w języku prostym do czytania i zrozumienia, tak by w przystępny sposób przybliżyć ideę i program wydarzenia.

Na Rynku Głównym podczas koncertu osoby na wózkach będą mogły skorzystać z podestu na widowni zapewniającego komfort i lepszą widoczność.

KIEDY? 25 czerwca (sobota), godz 11:00 do rana dnia następnego
GDZIE? Scena na Rynku, Powiśle, Kopiec Kraka i wiele innych!

DOSTĘPNOŚĆ:
Pętla indukcyjna podczas koncertu na Rynku Głównym. Tłumacze PJM dostępni na Rynku i w strefach relaksu pod Wawelem. Audiodeskrypcje terenu i warsztaty sensoryczne. Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną tekst ETR w języku prostym do czytania. Podesty dla osób z niepełnosprawnością ruchową na Rynku.
Zaproszenie w PJM.

Wstęp wolny.
Więcej informacji o dostępności wydarzenia, udogodnieniach i barierach architektonicznych na stronie.
Dokładny program wydarzenia na stronie.

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.