Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Undefined array key "textarea_5rf345qkdp7" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14
Wydarzenia

Wianki – Święto Muzyki 2022 .

Data publikacji: 22-06-2022

25 czerwca Kraków wypełni się kwiatami i muzyką. Główne sceny Wianków – Święta Muzyki rozlokowane będą w trzech różnych częściach miasta: na Rynku Głównym, przy ul. Powiśle i na kopcu Kraka. W programie dodatkowo szereg koncertów w ramach Ulicznego Grania oraz aktywności zaplanowane w dzielnicy Wesoła.

Podczas koncertu na Rynku Głównym w strefie dostępności znajdzie się pętla indukcyjna przeznaczona dla osób słabosłyszących. Na miejscu będzie można spotkać tłumaczy Polskiego Języka Migowego. W strefie relaksu, na Powiślu pod Wawelem także pojawią się tłumacze PJM, którzy będą towarzyszyć uczestnikom konkursu na najpiękniejszy wianek czy warsztatów dla dzieci, a członkinie Klubu Głuchego Seniora poprowadzą zajęcia z zakresu rękodzieła.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku dostępne są audiodeskrypcje terenu, przygotowane przez Małgorzatę Hordyniec, ułatwiające poruszanie się i orientację w lokalizacjach koncertów.  Zapraszamy również na warsztaty sensoryczne prowadzone przez Centrum WOMAI przybliżające aspekty dysfunkcji wzroku, które odbędą się na Wesołej. Warsztaty będą zawierać ćwiczenia praktyczne i symulacje, tak by wzmocnić postawy tolerancji i akceptacji oraz zmniejszyć uprzedzenia wobec odbiorców kultury z niepełnosprawnościami. W programie m.in. zabawy sensoryczne, poznanie świata niewidomych oraz pokazy sztuk walki w wykonaniu osób niewidomych.

Dla osób  z niepełnosprawnością intelektualną Fundacja Kultury Bez Barier przygotowała tekst ETR w języku prostym do czytania i zrozumienia, tak by w przystępny sposób przybliżyć ideę i program wydarzenia.

Na Rynku Głównym podczas koncertu osoby na wózkach będą mogły skorzystać z podestu na widowni zapewniającego komfort i lepszą widoczność.

KIEDY? 25 czerwca (sobota), godz 11:00 do rana dnia następnego
GDZIE? Scena na Rynku, Powiśle, Kopiec Kraka i wiele innych!

DOSTĘPNOŚĆ:
Pętla indukcyjna podczas koncertu na Rynku Głównym. Tłumacze PJM dostępni na Rynku i w strefach relaksu pod Wawelem. Audiodeskrypcje terenu i warsztaty sensoryczne. Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną tekst ETR w języku prostym do czytania. Podesty dla osób z niepełnosprawnością ruchową na Rynku.
Zaproszenie w PJM.

Wstęp wolny.
Więcej informacji o dostępności wydarzenia, udogodnieniach i barierach architektonicznych na stronie.
Dokładny program wydarzenia na stronie.

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.