Wystawa „Niechciana stołeczność…” w ramach dostępnej niedzieli w MCK .
Data publikacji: 18-05-2022
Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 29 maja na kolejną „dostępną niedzielę” w Międzynarodowym Centrum Kultury. W ramach wydarzenia zaplanowano kilka spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zmieniła się urbanistyka i architektura Krakowa w czasie II wojny światowej oraz które miejsca swój dzisiejszy wygląd uzyskały w wyniku niemieckich przekształceń.
KIEDY? 29 maja (niedziela) godz. 10:00 GDZIE? Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25
DOSTEPNOŚĆ: Spacer po Rynku będzie tłumaczony na PJM. Warsztaty z audiodeskrypcją, z wykorzystaniem materiałów dotykowych oraz ścieżki dźwiękowej dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Oprowadzanie z symultanicznym tłumaczeniem na PJM. Oprowadzanie z przewodnikiem dla osób 60+. Godzina ciszy dla osób wrażliwych sensorycznie. Każdej osobie z niepełnosprawnością oferujemy na życzenie usługę asystenta z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Taką potrzebę należy zgłosić do 25 maja (środa) telefonicznie na nr 784032228 (Daniel Krawczyk, koordynator dostępności) lub mailowo: dostepnosc@mck.krakow.pl
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod adresem mailowym: dostepnosc@mck.krakow.pl, na portalu Evenea lub tel./SMS: 731 662 454. Wstęp na wystawę tego dnia kosztuje 5 zł. Więcej informacji na stronie organizatora i wydarzenia.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.